Танцьорите от "Зоки" с престижни награди

Купа "Тракия" и Гранд при спечелиха търновските танцьори от Петия фестивал по танцово изкуство

СК "ЗОКИ"

Великотърновският Спортен клуб "ЗОКИ” спечели най-голямата награда на Петия фестивал по танцово изкуство "Дъга от таланти” в гр.Пловдив - купа "ТРАКИЯ” и Гранд при. Фестивалът се проведе на 27 - 30. 04. 2012 година, а в него участваха повече от  1400 танцьора от 57 клуба от 23 града в страната.

35 състезатели от СК ”ЗОКИ” се представиха с общо 51 танца в различните стилове и възрасти на престижния фестивал. Те спечелиха най-много призови места и Купа-приз "ТРАКИЯ” за най-добре представил се клуб.  Децата и младежите от "ЗОКИ” извоюваха също и правото да представят България на Световния танцов шампионат в Хърватска на 15 - 20 май, както и финансова подкрепа от Българска федерация по спортни танцови дисциплини.

Родителите на някои от възпитаниците на Зорица Радловска също записаха участие в Пловдив в категория "Релакс". За своя танц "Да се чуе – между традицията и съвремието” с фолклорни и салса елементи те спечелиха първо място.

Председателят на БФСТД - г-жа Кремена Шопова предложи следващият Фестивал по танцово изкуство да се проведе в гр. Велико Търново още през месец октомври тази година.

___________________________________________________________________________________