Царски покори старата столица

Пред близо 25 000 души, пилотът зае първото място

Снимка: Булфото

Илия Царски спечели старта на автомобилното първенство на България на затворен маршрут, а близо 25 000 души присъстваха на писта "Велико Търново" вчера, за да проследят на живо състезанието. Втори в класирането остана Константин Маршавелов, а трети Боби Борисов.

След триумфа си, Царски сподели: "Щях да съм първи и м.г., но съдбата бе решила друго. Сега съм двойно по-щастлив, побеждавайки в страхотно състезание пред публика, която не отстъпва пред тази във Формула 1."

В категорията до 2000 куб. см. Цветан Илиев с Хонда Сивик победи всички, втори остана Любен Каменов с Опел Астра, а трети Атанас Божилов също с Хонда Сивик. При по-малките, в категория "Супер" до 1600 куб. см, Георги Пейчев надви всички, а след него останаха Ерменко Ерменков и Ивайло Симеонов.

Трима от зрителите, които си бяха купили билети, спечелиха страхотни награди. Първата бе чисто ново АТВ, втората бе билет за Формула 1 в Истанбул, а третият фен ще гледа на живо Рали "България".

Източник: Dariknews.bg