"Какво е кибертормоз" дискутираха ученици
СОУ "Вичо Грънчаров"
Разговор–дискусия на тема "Какво е кибертормоз” се проведе в СОУ ”Вичо Грънчаров” в Горна Оряховица. Причината бе, че повечето тийнейджъри общуват и играят със своите съученици в интернет. Но този вид общуване понякога носи негативни емоции.
Статистиката сочи, че един на всеки трима ученици у нас, които редовно общуват онлайн, са били подложени на кибертормоз. Те са получавали съобщения със заплахи, писма с предупреждения за предстоящи над тях нещастия, нежелани снимки или неприлични предложения от непознати за тях лица.
Актуалната тема провокира разговор –дискусия между на ученици от четвърти и седми клас. Училищната ни практика отдавна е доказала, че споделената информацията от връстници на връстници е продуктивен метод за получаване на полезни знания.
Седмокласникът Павлин Николов пожела да запознае ученици от ІV клас с особеностите на този вид тормоз. Начерта стъпки, които ако се спазват може да се избегнат последиците от такива заплахи. Съдействие за тези дискусии учениците получиха от Ваня Христова и Татяна Георгиева и класните ръководителки на трети и четвърти клас. Информацията заинтригува учениците и те решиха да запознаят и други по-малки ученици с дискутирания проблем. Пламен Петров , Иоан-Парашкев Петров, Ивана Христова , Камелия Николова, Момчил Караиванов и Иван Иванов изнесоха беседа на ученици от ІІІ клас как анонимността в интернет подтиква някои деца да се държат агресивно онлайн и как да се постъпва в случай, че някой ни предизвиква чрез съвременните комуникативни средства. Третокласниците останаха доволни от споделеното с тях. Изразиха и свое мнение,че информацията предавана от връстниците им е много полезна при работа с информационните технологии.
Присъединете се към Sever.bg във Facebook, за да следите и там всичко, което публикуваме.
СОУ "Вичо Грънчаров"