350 студенти участваха в "24 часа спорт"

Спортният празник се състоя по случай 30-годишнината на Педагогическия факултет

Над 350 студенти от Великотърновският университет се включиха в различните състезания, част от програмата на спортния празник "24 часа спорт”. Събитието беше организирано по случай 30-годишнината на Педагогическия факултет.

ФК "Ростов” спечели футболния турнир "Приятели на Русия”, който започна сутринта на 5 декември и приключи около 19:30 вечерта. 28 отбора играха за купата. На терена излизаха по петима полеви играчи и един вратар. Голмайстор на шампионите беше Калин Иванов. Той грабна наградата за "най-добър нападател”. Стражът на "Волга” Христо Йоркишев бе определен за "най-добър вратар”.

"Орлите” грабнаха златото в турнира по бадминтон, след като победиха "Психолозите” в оспорван финал.

Финалът на турнира по джитбол беше атрактивен и интересен. Победител стана отборът на "ЦСКА” в състав Александър Апостолов и Станислав Йорданов. "Шампиони”-те Борислав Иванов и Петър Лятуу останаха втори.

На състезателиет бяха раздадени купи, медали и тениски.