Вход | Регистрация

"Обществен барометър": Ще се запази ли СДС, след изключване на нейни членове?

"Обществен барометър": Ще се запази ли СДС, след изключване на нейни членове?
Съюз на демократичните сили

Демократичните промени, които СДС започна преди 23 години, закономерно или не, оказаха влияние и върху структурата на съюза.  През 1997 г. коалицията от 17 партии, които представляваше тогава СДС, се разпадна, а сформираната партия СДС взе името на съюза, но не успя да отговори на очакванията и интересите на всички, желаещи да се включат в нея. Дотогава това бяха еколози и съсловни профсъюзи, както и симпатизанти от крайно дясно-радикалдемократи до крайно ляво-социалдемократи.

След сериозния трус /изключването на Мартин Димитров, д-р Ваньо Шарков и Димо Гяуров и напускането на Надежда Нейнски/, който разтърси основите на партията, логично много хора си зададоха въпроса: Ще се запази ли СДС, след като от редиците й бяха изключени нейни стожери? Явно нещата са на кантар и "стожери" са други лица, с други намерения.

Какво е вашето мнение по темата, ви попитахме на сайта Север.бг. 80% от гласувалите са категорични, че "Когато лидерът ти не става, и партията е загубена". 20% са на мнение, че "Определено няма да е същата СДС, след като и хубавото Наде" вече го няма.

Според резултатите от анкетата ни доверието в синята идея сериозно е разклатено, ако се има предвид, че нито един не е подкрепил отговорите "Не, винаги са били силни, макар и с позагубени позиции в последно време" и "Да, но е на кантар".

По официална информация "разривът" тръгна, след като "отлюспените" отказаха да подкрепят издигнатата кандидатура на Петър Стоянов за поста на конституционен съдия. Самият Стоянов отказа да се възползва от номинацията, която "ГЕРБ ще подкрепи" и определи Иван Костов за "истинския враг на СДС".

Депутатът д-р Ваньо Шарков определи избора за отказ на синия президент за правилен. По думите му, "Който е допуснал грешка в резултат на неправилна политика и лоши кадрови решения, сега трябва сам да извади поуки от нея и да намери правилното решение. Правилната позиция по отношение на номинацията за конституционен съдия е тази на парламентарната група, а не тази на ръководството на СДС."

Заместник-председателят на Народното събрание и депутат от ДСБ Екатерина Михайлова обвини пред национална медия ръководството на "Раковски" 134, че е "сринало достойнството на Конституционния съд, заради договорката си с ГЕРБ". Според председателя на СДС а председателят на СДС пък Емил Кабаиванов в отпора на депутатите на формацията срещу него има намеса на Иван Костов, който бил "маша на БСП".

След театъра, който се разиграва на политическата сцена, все още не е ясно докъде може да стигне ефектът от разединението в дясно и до какви поразии би довело това по отношение доверието на хората в партиите.

"От гледна точка на гласоподавателите СДС ще бъде мъртъв, но формално ще се запази, защото има имоти, т.е. далавера. Затова махатма Ганди отдавна е казал, че обществените организации не трябва да притежават недвижима собственост.", е мнението на Господин Гюров на страницата ни във Фейсбук.

 


Следи ни и във Фейсбук на: http://www.facebook.com/Sever.bg



Докладвай за нередност в статията
Добави коментар