"Етър" - "Левски завърши драматично 3:3

Ветераните на двата клуба се раздадоха максимално, въпреки проливния дъжд над стадион "Ивайло"

Снимка: Север.бг

"Етър" отпразнува 20-годишнината си от спечелването на шампионската титла на България с демонстрационен двубой срещу "Левски". На терена на стадион "Ивайло" във Велико Търново се изправиха двата тима, но този път с ветераните си - същите хора, които през 1991 година решиха спора кой да е номер едно.

На трибуните за съжаление имаше не повече от 1 000 души и една малка великотърновска агитка, която преди първия съдийски сигнал опита да направи шоу с факли, но подкрепяше гостите.

Докато "виолетовите" почитаха най-сериозния успех в историята си, "сините" пък почетоха паметта на Гунди и Котков, като двубоят започна с минута мълчание.

Сред гостите на мача се откроиха добре познати местни лица от управата на града, както и ректорът на ВТУ "Св. св. Кирил и Методий" проф. Пламен Легкоступ.

Двубоят започна с проливен дъжд, след който играта тръгна буквално по вода. Първата възможност в мача бе пред отбора на домакините и още в 14-та минута Любчо Генчев изведе баща си Бончо, който откри резултата 1:0.

В 21-та минута обаче равенството бе възстановено от Деян Ангелов, който с шут от дистанция направи 1:1. Само две минути след него обаче Любчо Генчев с глава отново изведе великотърновци напред в резултата.

По обективни причини полувремената бяха по 30 минути. С началото на втората част резултатът остана непроменен, но в 46-та минута Росен Крумов бе изведен сам срещу Данков и с хубав изстрел по земя отново изравни.

Оставаха шест минути до края на мача и "Етър" отново имаше великолепна възможност, реализирана от Антоний Балъков с глава за 3:2. "Виолетовите" се очертаваха като сигурни победители, но в последната минута на мача реферът Венцислав Кознички посочи бялата точка след игра с ръка на Георги Христов. Деян Ангелов застана зад топката и направи 3:3, с което и сложи точка на спора.

"Етър" - "Левски" /ветерани/ 3:3

1:0 Бончо Генчев (14)
1:1 Деян Ангелов (21)
2:1 Любчо Генчев (23)
2:2 Росен Крумов (46)
3:2 Антоний Балъков (54)
3:3 Деян Ангелов (60)

"Етър": Калоян Чакъров, Сашо Христов, Николай Арнаудов, Генчо Генчев, Георги Попиванов, Петьо Рашев, Георги Георгиев, Бончо Генчев, Веселин Василев, Андриян Гайдарски, Любомир Генчев (Румен Данков, Христо Михайлов, Христо Петров, Явор Генчев, Антоний Балъков, Георги Христов, Антонио Гайдарски), треньор: Георги Василев.

"Левски": Валентин Модев, Красимир Коев, Руслан Вуцов, Васил Бекрийски, Васил Диков, Красимир Чавдаров, Стефан Василев, Стефан Павлов, Росен Крумов, Деян Ангелов, Валентин Клинков (Велин Крачанов, Георги Георгиев, Емил Борисов), треньор: Александър Манолов.