"Етър 64" с победа в Свищов

etar64.org

С категорична победа започнаха участието си в пролетния дял на първенството на "А” група отборът по хандбал на "Етър-64” от Велико Търново. Болярките разбиха в областното дерби, играно в Свищов, местния "Нове-99” с 45:26 (22:16).

В състава на великотърновки бяха Александрова, Кръстева 1, Димитрова 11, Вакрат 8, Захарова 9, Дончева 5, Зорн. Стефанова 10 (Николова, Събева 1). Треньорката Йонка Генчева даде почивка на четири от най-опитните състезателки, които пътуваха за мача и бяха в групата, но не влязоха в игра – Зоя Стефанова, Соня Богданова, Даниела Коцева и Александрина Бурнева. За двубоя пък въобще не пътува контузената Мирела Павлова.

Първата част от срещата бе по-равностойна. След 1:1 в началото "виолетовите” бързо поведоха с 1:5, но амбициозният състав на "Нове-99” успяваше да поддържа пасив от 3-4 гола. В 14-ата минута бе най-малката преднина – 9:11, после етърки започнаха да увеличават аванса си и до почивката преднината им бе вече 6 гола. През втората част надмощието на "Етър-64” вече бе осезаемо и великотърновки вкараха нови 23 гола, като допуснаха само 10. Така дойде и поредният категоричен успех в шампионата с 45:26. Най-резултатни в мача бяха Станислава Димитрова с 11, Зорница Стефантова с 10 и Анна Захарова с 9 гола.

Целият отбор на "Етър-64” специално благодари на бизнесмена Александър Нанков, за това че за първи път тимът пътува с виолетовия автобус, ползван досега от футболистите на "Етър".