"Етър" загуби от "Миньор"

ФК "Етър"

"Етър” загуби с 2:1 гостуването си на "Миньор” в Перник за купата в първи 1/16 финален мач. Реваншът е на 24 ноември във Велико Търново. Томислав Павлов откри за  домакините в 16-ата минута, но в 41-ата Йоан Пивати изравни след пас на Макенджиев. Пет минути преди края на мача след грешка в отбраната "Миньор" вкара победния гол.

Извън групата за виолетовите останаха Саидходжа, Русев и наказаният Петров, като ляв бек отново игра Красен Трифонов, ляв халф беше Байдаков, десен Нери, в центъра на атаката Пивати и Хикмет, а дефанзивни полузащитници Такак и Садула.

В този мач етърци за пръв път бяха официално водени от новия си старши треньор Сердар Даят.

"Започнахме срещата добре, владеехме топката и контролирахме играта. Но получихме гол след корнер, така е когато оставиш съперника свободен. След изравнителния гол отново взехме инициативата. През втората част противникът нямаше много шансове. Но в 85-ата минута отново с несигурна игра отзад получихме смешен гол. Такъв гол от индивидуална грешка е непростим. С два лесни гола загубихме мача. Дошъл съм да играем добър футбол  и да печелим. Не знам докъде ще стигнем за купата, но целта е да играем добър футбол без грешки. Футболът е отборна игра, за десет дни работа  толкова успяхме, но продължаваме да работим. Занапред "Етър” ще е по-добър. Шансът е едно, а индивидуалните грешки са друго. Имаме шанс за реванша. Няма да има проблем отборът да се възстанови за неделния мач с "Лудогорец”, само тези грешки да не се повтарят.”, коментира след мача Даят.