"Етър" загуби от "Черноморец" с 2:1

etar1924.com

"Етър” загуби от бургаския "Черноморец" с 2:1. И въпреки че направи добър мач при гостуването си, допусна такъв резултат.

На вратата дебютира Павле Велимирович, ляв бек игра Красен Трифонов, който бе на инжекции и след почивката бе заменен принудително, десен бек бе Тико. В атака отдясно действаше Мохамат, отляво Садула, който също бе с контузия, в центъра Саидходжа и зад него Хикмет и Такак.

"Черноморец” предпочете да приеме играта в половината си и да залага на контри. Още в 3-ата минута Саидхожда свали топката към непокрития Хикмет, който от воле стреля над гредата. При една от атаките на домакините обаче отново падна нелеп гол – Венцислав Христов напредна и стреля, топката се отклони от крака на Такак и подлъга хвърлилия се в обратния ъгъл вратар Велимирович – 1:0.

Още в 15-ата минута "Етър” можеше да изравни от фаул от границата на пеналта – Ахмед Хикмет стреля отлично, но вратарят Стоян Колев с последни сили извади от ъгъла топката и спаси сигурен гол. Далечен удар на Паланков профуча до гредата, а в 27-ата минута етърци пропуснаха два чисти гола. Първо удар на Муши с глава бе изваден отново виртуозно от Ст. Колев, а в следващата атака пак Саидходжа се откъсна съвсем сам срещу вратаря, но докато напредне, бе застигнат от защитник и не успя да вкара.

"Акулите” също показаха зъбите си и след бърз пробив на Гаел отляво последва пас към Уатара, чийто удар бе спасен от Велимирович. За жалост в 42-ата минута след грешка на Русев последва пъс към Христов, който удвои резултата. На почивката Сердар Даят направи две смени, като усили атаката, пускайки Пивати на мястото на Хикмет, а Т. Трифонов влезе вместо Макенджиев.

В 56-ата минута и двата отбора изпуснаха по един гол. Садула проби отдясно и пусна зад гърба на защитата на Пивати, който изпревари вратаря, но отиде прекалено встрани, а в ответната атака Тико направи несполучлив опит за изкуствена засада, но домакините също пропиляха атаката.

В 60-ата минута Христов триково с пета изведе Паланков срещу вратаря и той бе застигнат от Т. Трифонов, който игра за топката, но реферът прецени, че има умисъл и показа червен картон на защитника. За капак контузията на Кр. Трифонов се обади и на негово място влезе Николаев. Наложи се в защита да се върне Мохамат, а като десен хаалф да отиде Пивати.

Точно в намален състав "Етър” взе инициативата и непрекъснато владееше топката, като започна активно да търси гол. "Черноморец” обаче заложи на бързите контри и се наложи на два пъти Велимирович да спасява удари на Димов и Филипов. В 72-ата минута пък Христов изскочи срещу вратаря и можеше да стигне до хеттрик, но стреля прибързано над вратата. Десет минути по-късно Уатара изскочи на скорост и с диагонален удар стреля в дясната греда.

Чак в 90-ата минута "Етър” стигна до гол – Пивати центрира отдясно, Муши с пета прати топката към голлинията, където вратаратя отклони, но Николай Петров я довкара за 2:1. За изравнителен гол обаче вече нямаше време.

"Първо искам да поздравя домакините за трите точки. Имахме проблеми с контузии на играчи от началото на седмицата. Трима играха на инжекции, но дадоха най-доброто от себе си, но се опитахме да играем. Жалко, че нямахме 11 здрави играчи на терена. Започнахме добре, но отново имахме индивидуални грешки. Второто полувреме ни беше дори по-добро, а след като останахме в намален състав станахме още по-добри. Трябваше да тичаме и да се борим още повече. Мачът се развиваше предимно в средата на терена, но като нямаш равностойни играчи на пейката, няма как да спечелиш. Имаме нужда от нови играчи, някои от тях играха за "Етър” едва първи или втори мач. Все пак играхме добре, но Бургас взе три точки, а ние – нито една.”, коментира след мача Сердар Даят, старши треньорът на виолетовите.