„Етър“ загуби пред собствена публика

„Виолетовите“ не успяха да спечелят първата си домакинска среща в „А“ футболна група от 14 години насам

Снимка: Bulfoto

"Етър" загуби домакинския си мач срещу Черно море с 0:1. Двубоят започна добре за гостите, които  още в 7-мата минута  имаха шанс да отрият резултата, но Александров уцели напречната греда.

Черноморци спечелиха мача с победен гол в 39-а минута. След центриране от ъглов удар, вратарят на "Етър" Цанков изпусна топката, а в мелето най-съобразителен бе Бергонси, който вкара за 1:0.

През второто полувреме "виолетовите" хвърлиха всички сили, за да догонят резултата. Те вкараха топката във вратата на гостите, но попадението им не бе зачетено заради засада, която предизвика големи протести сред публиката, наброяваща около 3 600 зрители.

Така след изиграни по два мача и "Етър", и "Черно море" имат по 3 точки и в момента са на седмо и осмо място.

"За съжаление загубихме мач, в който бяхме отборът, който повече търсеше победата. Бяхме по-добри като владеене на топката, но за съжаление "Черно море” успя да ни надхитри. От самото начало бяхме по-активни, но не се получаваше последното подаване", коментира наставникът на "етър"-ци Цанко Цветанов.  "Те са такъв отбор, който като поведе, после разваля мача, но какво да направим. Имаме още да работим. Няма да коментирам съдиите. Благодаря на хората по трибуните за подкрепата”, допълни той.

Селекционерът на варненци Стефан Генов поздрави домакините за мъжката игра и им пожела да радват и за в бъдеще феновете си.

"Бяхме взели необходимите мерки и "Етър” не можа да ни изненада”. Стана интересен оспорван мач. Жизнено необходими ни бяха тези три точки. Хвърлихме много усилия, но взехме заслужена и сладка победа. Трябваше да излезем от тази психологическа дупка и го направихме. Спечелихме с по-големия опит и рутина. Добре бяхме разузнали "Етър”, взехме необходимите мерки, затова не можаха да ни изненадат. Целта ни е по-предно място в годината на стотния ни юбилей”, коментира мача Генов.

________________________________________________________________________________