"Етър" заеха второто място в групата

Равенството между "Етър" и "Любимец" изпрати "виолетовите" на второто място и изпрати "Черноморец" (Поморие) на върха

Снимка: sxc.hu
Повече за:

В среща от 10-ия кръг на Източната "Б" група "Любимец" и "Етър" не излъчиха победител и завършиха сблъсъка си при нулево равенство. Двубоят се проведе на Градския стадион в Любимец.

Домакините имаха възможност да открият в 10-ата минута на срещата, но ударът на Огнянов бе блокиран от Макенджиев и кълбото излезе в корнер. "Етър" пропиля първата си възможност в 20-ата минута, когато Стойчо Младенов подаде на Александър Младенов, но ударът на последния премина покрай гредата.

Малко преди да изтече половин час игра от началото на мача Павлов от "Любимец" бе изведен сам срещу вратаря Цанков, но стражът реагира отлично и изби. В края на първата част "Етър" създаде ново опасно положение, но след комбинацията между братя Младенови отново не се стигна до гол.

След равенството "Етър" е на 2-ото място с 20 точки, а "Любимец" е 3-ти с 18. Лидер е "Черноморец" (Поморие), който днес се наложи с 1:0 над Доростол.