"Етър" издъни и последния си подарък от съдбата

"Виолетовите" бяха тотално надиграни от "Светкавица" и загубиха баража за влизане в "А" група с 1:3

Всички надежди на великотърновци за футбол в "А" група отново се стопиха, след като "Етър" издъни поредния си подарък от съдбата и загуби от "Светкавица" с 1:3 в един незаслужен бараж.

"Виолетовите", след като пропиляха редица шансове за класиране през пролетния полусезон, все пак трябваше да се борят за влизане в елита, тъй като БФС отказа да даде лиценз на "Черноморец" (Поморие) и 16-то място в елита трябваше да бъде запълнено.

Двубоят започна много обнадеждаващо и още в 5-та минута голмайсторът на символичните домакини откри резултата на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. Тихомир Кънев засече центриране на Симеон Баев и направи 1:0.

Радостта на великотърновци продължи до 21-та минута, когато Николай Вълев направи за смях защитата на "Етър" и изведе сам срещу вратаря на Даниел Кънев, който безпогрешно изравни.

Оттук нататък на терена имаше един отбор - този на "Светкавица". В 33-та Иванов в последния момент изчисти, преди Вълев да достигне до топката и да изведе своя тим напред в резултата.

Логичното се случи в 46-та минута, когато след центриране от фаул Никола Николов с глава се разписа и все пак отборът от Търговище излезе напред в резултата - 2:1.

До края на мача само късметът спаси "Етър" от по-срамна и разочароваща загуба. Все пак "виолетовите" успяха да пуснат още един гол, който дойде в последната минута на мача, а негов автор бе Шоколаров.

"Етър" – "Светкавица" 1:3

1:0 Т. Кънев (5)
1:1 Д. Кънев (23)
1:2 Николов (46)
1:3 Шоколаров (93)

"Етър": Димитров, Гайдаров, Костадинов, Ванков, Иванов, Трифонов, Лапантов, Баев, Харлов, Петров, Кънев

"Светкавица": Георгиев, Вълев, Стоянов, Дамянов, Петев, Генов, Недев, Венков, Н. Николов, Шоколаров, К. Николов