"Етър" печели срещата със "Синджелич"

След загуба на ветераните, настоящият тим на "виолетовите" победи нишкия отбор

Снимка: Булфото

Над 1500 души дойдоха на стадион "Ивайло” в събота, за да изгледат мачовете между ветераните на Сърбия и "Етър” и между настоящите тимове на клуба от старата столица и нишкия "Синджелич”.

В 16 часа на терена излязоха ветераните. Арбитри на срещата бяха Йордан Дурчев, Валентин Иванов и Светослав Стефанов.

В състава на гостите бе 76-годишният нападател Жарко Милоевич, който е пожизнен председател на футболните от Сърбия. Въпреки възрастта си той показа завидна кондиция и борбеност и получи много аплодисменти.

Мачът тръгна перфектно за домакините, които поведоха още в 4-ата минута с попадение на Николай Съботинов. Десет минути по-късно Деян Тричкович изравни резултата. Малко по-късно Бончо Генчев пробва ефектно да прехвърли сръбския вратар, който с помощта и на бранител успя да избие топката. В 30-ата минута Зоран Радославлевич засече пас от фланга за крайното 1:2.

Във втория двубой "Етър-1924” представи отбора си за предстоящия сезон в Източната "Б” група на футболното ни първенство.

Станкев, Джайеоба, Зайков и Гюров не се включиха поради контузии. контузените С. Старши треньорът Георги Тодоров заложи на стартов състав: Цанков, Гайдаров, Костадинов, Сечков, Кямил, Апостолов, Лапантов, Генов, Русков, Димитров и Караиванов. Още в 8-ата минута обаче му се наложи да направи принудителна смяна, след като Сечков замина в Спешна помощ със сцепена глава. Инцидентът стана при въздушен сблъсък със сръбския нападател Алексич.

През втората част Тодоров даде шанс за изява още на В. Димитров, М. Иванов, Райнов, Илиев, Генчев, Фидел и на дошлия на проби от "Арда” нападател Ахмед Осман.

"Виолетовите” изиграха добър мач срещу петия в сръбската Първа лига. През първата част извелия отново тима с капитанската лента Мариян Генов, Светослав Караиванов и Ивайло Димитров определено спечелиха средата на терена и организираха поредица от опасни атаки. Двубоят завърши с победа за домакините с резултат 2:0. За резултата се разписаха Йордан Апостолов в 14-та минута и Ивайло Русев в 86-ата минута.

Двата клуба подписаха договор за сътрудничество и ще си разменят в бъдеще гостувания и подготвителни лагери, съобщи водачът на сръбската делегация Драган Джорджевич.

Източник: дарик