„Етър” победи „Миньор”

Снимка: Север.бг

"Етър” победи с 3:2 "Миньор”, след като губеше с 0:2, но напред продължават перничани заради гол повече на чужд терен. Гостите започнаха по-активно и още в 5-ата минута Владинов с глава нацели страничния стълб. Вратарят Велимирович пък извади опасни удари на Брахими и Павлов. За етърци ефектен удар на Нери от въздуха също бе спасен от Банков.

"Миньор” нанесе своя удар в средата на полувремето. В 24-ата минута след центриране от фаул Хаджиев с глава откри, а малко след това Брахими за пореден път надбяга защитата и намери Владинов за 0:2. В 42-ата минута обаче капитанът на гостите Василев събори откъсналия се Пивати и получи директен червен картон. При изпълнението на фаула влезлият като резерва Красен Трифонов с техничен удар намали резултата.

След почивката "Миньор” заложи на погрешна тактика, като започна да бави играта. Етърци опитаха обрат и два пъти Пивати и веднъж Нери от чисти позиции биха над гредата. За гостите пък четирима нападатели изскочиха срешу Садула и вратаря, но последва неточен удар.

Все пак в 78-ата минута Ивайло Русев изравни с добавка след удар в гредата отново на Красен Трифонов от фаул. В 80-ата минута Пивати бе съборен в пеналта, но реферът не отсъди дузпа.

В последните минути етърци натиснаха и Гаджалов на два пъти можеше да вкара, а чак в последните секунди с удар в десния ъгъл Красен Трифонов увенча отличната си игра с нов гол и донесе победата с 3:2. Напред продължава "Миньор” с общо резултат 4:4, но гол повече на чужд терен.

Отборът на "Етър" беше в състав: Велимирович, Гаджалов, Т. Трифонов, Русев, Касъл (30 Кр. Трифонов), Петров, Такак (46 Хикмет), Нери (74 Николаев), Садула, Пивати, Саидходжа.