"Етър" победи "Спартак" (Вн) снощи в контрола

Снимка: Север.бг

С гол в 56-ата минута от дузпа бразилецът Луис Едуардо "Етър" победи вчера "Спартак" (Вн) в контрола, играна на стадион "Ивайло”.

С този мач завърши и двуседмичният лагер на "виолетовите” в Дряново.

През целия мая нямаше много положения пред вратите. Цанко Цветанов излезе с очертаващия се титуларен състав:  Цанков, Гайдаров, Гаджалов, Тихомир Трифонов, Атанасов, Петров, Анев, Станкев, Луис Едуардо,Садула, Красен Трифонов (Рашков,  Ангелов, Бето, Киков, Димов, Николаев). Не игра само Макенджиев, който е контузен, а Жандре и Фатаки получиха почивка.

В 8-ата минута Анев намери Станкев, който центрира отдясно, но защитник изчисти в корнер пред Луис Едуардо. После пък Тихомир Трифонов се включи в атака, като отне топката от съперник, намери Садула, който изведе отлично Луис Едуардо, но бразилецът би слабо.

Чак в 35-ата минута имаше едно извеждащо подаване към Красен Трифонов, който стреля високо. Така завърши и първото полувреме. След почивката "Етър” започна по-активно и най-интересно бе в първите десетина минути. В 51-ата Атанасов центрира и Нико Петров стреля от въздуха, но над вратата. После пък Гайдаров намери отново Петров, който центрира, но вратарят Славов улови топката.

В 56-ата минута вратарят и централният защитник на "Спартак" не се разбраха и Луис Едуардо открадна топката. Бразилецът бе съборен в пеналта и стопроцентовата дузпа бе отсъдена от рефера Никола Атанасов. Със силен точен удар Луис Едуардо откри – 1:0. В 65-ата минута Георги Станчев от гостите се пребори за топката и би, но Рашков спокойно улови.

Най-интересното бе в 61-ата минута – меле пред Рашков, не се намери кой да вкара, но веднага топката бе отнета и Атанасов с отличен 50-метров пас намерли Станкев. Той излезе сам срещу вратаря и би, но стражът спаси. В 77-ата минута грешка при изнасянето на топката доведе до най-чистото положение за варненци, но Гаджалов хладнокръвно пресече центрирането на Беадиров към свободен съиграч пред самата врата. Малко преди края пък Николаев намери Пивати, който с красив страничен удар стреля покрай гредата.

Следващата контрола на етърци е на 1 август – гостуване в Бургас на "Черноморец”.

__________________________________________________________________________________