"Етър" разгроми "Добруджа" в контрола

Снимка: БТА
Повече за:

Тимът на "Етър” записа победа с 5:1 над "Добруджа” в контролната среща, провела се вчера в Дряново.

Главен съдия на мача бе Станислав Ставров, а негови помощници бяха Георги Дойнов и Тихомир Боболов.

Два различни състава пусна Цанко Цветанов през двете полувремена. До почивката пази Рашков, отдясно бе младият Благовест Ангелов, отляво Джейсън Бли, а в центъра на защитата – Костадин Гаджалов и Стефан Киков. Като вътрешни халфове действаха Диян Димов и Флорин Пепси, отдясно Йолан Пивати, отляво Николай Николаев, на върха на атаката Ристе Наумов, а зад него Бето. В 30-ата минута на мястото на бразилеца влезе Грегъри Жандре, току-що пристигнал национал на Гваделупа, досега играч на третодивизионния френски ФК "Париж”.

В 20-ата минута след центриране на Николаев от корнер стражът на добричлии Дилян Илиев сам вкара топката в мрежата си – 1:0 за "Етър”.

В 36-ата минута Васил Тачев отблизо успя да изравни резултата за "Добруджа". Минута пред края на полувремето Гаджалов подаде успоредно на вратата към непокрития Йолан Пивати и той вкара за 2:1 за "виолетовите".

"Добруджа" затрудни етърци през първото полувреме. Във второто полувреме "Етър” излезе в изцяло нов състав и бе пълен господар на терена. На вратата бе В. Димитров, в защита Тихомир Трифонов и Макенджиев, ляв бек Атанас Атанасов, а десен Гайдаров. Дефанзивни халфове Н. Петров и Анев, отдясно Станкев, отляво Красен Трифонов, таран Луис Едуардо, а зад него Четин Садула.

В 60-ата минута Садула навърза трима защитници и намери Станкев, който центрира към връхлитащия Луис Едуардо и бразилецът с гърди ефектно вкара първия си гол с екипа на "Етър”.

В 76-ата минута пък Мартин Станкев технично прехвърли вратаря на съперника за 4:1.

Последният гол за "виолетовите" дойде в 81-ата минута с Красен Трифонов, който с удар между краката на вратаря увенча хубавата си игра с гол.

До края футболистите на "Етър" предложиха още няколко красиви изпълнения, които забавляваха публиката.

Близо 200 души имаше по трибуните на стадиона в Дряново. Те, както и ръководството на великотърновския отбор, бяха изненадани от домакините с билетчета на цена 1 лев.

Днес от 19 часа етърци срещат отново в Дряново, където са на лагер, тима на "Чавдар" /Етрополе/.

___________________________________________________________________________________

Източник: Велико Търново Спорт