"Етър" с ненадмината победа в първенството

Снимка: Булфото

С 15:2 юношите в старша възраст от "Етър 1924" разбиха "Левски" /гр. Левски/. Този последен мач от първенството в съответната възраст ги изведе на първо място в класирането.

Етърци завършват сезона без загубен мач – със 17 победи и три равни мача в 20-те си срещи. Те отбелязаха внушителните 90 гола и допуснаха само 13 в тяхната врата.

Футболната среща се изигра в Дебелец. Гостите бяха с човек по-малко, а опитите да спрат атаките на "виолетовите” с изкуствени засади претърпяха пълен крах. До 12-ата минута великотърновци вече бяха с 3 попадения напред. В началото на второто полувреме левчалии вкараха два гола, но те бледнеят пред крайният резултат 15:2 за виолетовите.

Така с 54 точки "Етър 1924″ завърши първи и придоби право да продължи напред в квалификациите за националната група. По регламент етърци първо трябва да срещнат на 29 май "Монтана” за определяне на първенеца на Северозападна България, който после ще играе с победителя от мача "Дунав” (Русе) – "Шумен”.

Другите резултати от последния кръг на първенството са : Спартак – Локо (Др) 2:2, Гигант – Чавдар 0:4, Локо (ГО) – Ситомир 8:0, Янтра – Павликени 1:0, Трявна – Академик 0:8.