"Етър" с победа в първи кръг на пролетния полусезон

Етър 1924

В първия кръг от пролетния полусезон на "А" група "Етър" победи "Монтана" с 2:1. Мачът се проведе в Сливен на стадион "Хаджи Димитър", поради стартиралия ремонт на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

"Виолетовите" поведоха в 15-ата минута с гол на Дормушали Саидходжа, в 58-ата минута футболистите на "Монтана" останаха с човек по-малко след като защитникът Мартин Ковачев получи втори жълт картон.

Гостите  изравниха с гол на Иван Михов в 74-ата минуата, а победното попадение за "Етър" отбеляза полският защитник Славомир Фиенциала след корнер в 89-ата минута.

Трите точки са много важни за търновския отбор за запазване на мястото в  "А" група от българското футболно първенство.

Присъединете се към Sever.bg във Facebook, за да следите и там всичко, което публикуваме.