"Лудогорец" (не)очаквано победи "Етър"

Снимка: Bulphoto

"Лудогорец” победи категорично "Етър 1924” с 1:5 в Сливен в мач от 26-ия кръг на "А" група. С успеха шампионите си върнаха първото място във временното класиране. Етърци са на предпоследното 15-то място с 16 точки.

По време на срещата "виолетовите” бяха без треньор. Както е известно, Сердар Даят подаде оставка, но и помощникът му Григор Петков не присъства на срещата. Наложи се треньорът на вратарите Румен Данков да дава указания на играчите. По два гола за успеха на "Лудогорец" реализираха Иван Стоянов и Светослав Дяков, един добави Роман Безяк. В последната минута словакът Славомир Цианциала отбеляза почетното попадение за "Етър 1924” за 1:5.

"Етър 1924” устиска на натиска на разградчани до 43-ата минута, когато Светослав Дяков откри резултата. Той получи пас от Себастиан Ернандес и на празна врата направи 1:0. Само минута след това капитанът за Лудогорец в днешната среща Дяков покачи на 2:0. Този път Иван Стоянов върна топката от аутлинията и Дяков без проблеми реализира. На полувремето Ивайло Петев пусна в игра Михаил Александров на мястото на Димо Бакалов. Атаките пред вратата на Етър валяха една след друга. Третият гол падна едва в 62-ата минута. С първото си докосване влезлият в игра Емил Гъргоров с пета намери Безяк, който продължи за Иван Стоянов и той направи 3:0. В 70-ата минута Безяк покачи на 4:0. При първия удар защитникът Рисхолт изби топката от голлинията, но при добавката Безяк не сгреши. В 77-ата минута Иван Стоянов отбеляза втория си гол в мача и Лудогорец поведе с 5:0. Едва в последните секунди Славомир Цианциала беше точен за 1:5 след асистенция отдясно на Саидходжа.

"Етър 1924" - "Лудогорец" 1:5:

0:1 Светослав Дяков (43), 0:2 Светослав Дяков (45), 0:3 Иван Стоянов (62), 0:4 Роман Безяк (70), 0:5 Иван Стоянов (77), 1:5 Славомир Циeнциала (90)

Източник: Велико Търново Спорт