"Спартак" загуби първи точки в Горна Оряховица

Водачите в Северозападната "В" група направиха нулево равенство с "Локомотив"

Снимка: Булфото

Плевенският "Спартак" загуби първи точки при гостуването си на "Локомотив" Горна Оряховица. Двубоят бе интересен и двуостър, като през първото полувреме домакините имаха превес. До 20-ата минута "железничарите" достигнаха до две отлични възможности да открият резултата след статични положения, изпълнени от Славчев и Радев. В 27-ата Ивелин Момчилов пропусна най-изгодната ситуация, след като от непосредствена близост изстреля кълбото в тялото на вратаря на гостите.

"Спартак" веднага реагира и две минути по-късно Кунчев се опита да прехвърли стража на домакините Попов, но топката премина над горната греда на вратата. Добрата игра на плевенчани продължи и в началото на второто полувреме, когато последователно в 51-ата, 55-ата и 58-ата минута Попов се намеси блестящо и редпази вратата си след изстрели първо на Русев, а след това и на голмайстора на "Спартак" Кунчев.

Плевенчани продължиха да са по-активния отбор и през 76-тата минута отново Кунчев нацели гредата. Малко преди края на редовното време и "Локомотив" имаха своя шанс чрез Лъчезар Русев, който отправи плътен изстрел, но вратарят на "Спартак" се разтегна максимално и спаси.

По този начин срещата завърши без някой от отборите да отбележи и точките бяха поделени.

За съжаление на градския стадион в Свищов имаше повече червени картони, отколкото голове. Местният "Академик" отстъпи на "Ботев" Козлодуй с 2:0 в изпълнен с грубости изнервен мач. Началото не предвещаваше подобно развитие. И двата отбора започнаха срещата активно и си размениха по едно положение през първите 10 минути. Играещият треньор Боби Борисов и Цветослав Тодоров от гостите обаче нямаха шанс пред гола и не успяха да отбележат.

Резултатът бе открит в 31-ата минута, когато Росен Каптиев се разписа с ефектна задна ножица. Само пет минути по-късно съотборникът му Григор Георгиев пропусна да удвои преднината на "Ботев" като стреля във вратаря Димитър Иванов от непосредствена близост. Атаките към двете врати продължиха и след почивката, но реалните голови положения отсъстваха. Първият червен картон получи Мартин Методиев от домакините, който си позволи да се обърне с груби реплики към рефера Мустафа Шевкет. Само 120 секунди по-късно под душовете го последва и опитният капитан на свищовлии Иван Ганев, който влезе остро в краката на противник и получи жълт картон. Той реагира бурно и съдията му направи второ официално предупреждение.

До края на срещата остана време и за трети червен картон, дошъл заради острото влизане в тялото на вратаря на свищовлии от страна на Димитър Павлов. Заключителното събитие в мача бе вторият гол на Каптиев, който се възползва от удобен пас на Ченешков.

Ето и останалите резултати от срещи от Северозападната "В", в които участвала отбори от Централна Северна България.