2 купи и 24 медала спечелиха танцьорите от "ЗОКИ" в Перник

Над 130 медала и 30 купи е равносметката на клуба за изминалата година

СК "ЗОКИ"

С 15 златни, 5 сребърни и 4 бронзови медала се завърнаха танцьорите от СК "Зоки - Велико Търново" от участието си на Националния танцов турнир за "Купата на Кмета” на гр.Перник и "Купата на България” на БСТФ "Предколедна танцова фиеста”, която се проведе от 9 до 11 декември 2011 година в миньорския град.

Турнирът е последният в спортния календар на Българска спортна танцова федерация и в него участват клубове и школи от цялата страна. В конкуренция с над 40 клуба, школи и организации и
над 600 състезатели, танцьорите от "ЗОКИ" участваха в стиловете "Характерни танци" и "Танцово шоу", като и в двата стила, освен медалите, спечелиха и "Купата на Кмета” на гр.Перник.

В стил "Характерни танци" златен медал за соло получи Елизабет Маринова, златен медал за дуета взеха Елизабет Маринова и Виктор Цветанов, златни медали бяха присъдени и за малката група при най-малките.

Във възрастовата група 12-15 години златното отличие за соло спечели Елизабет Рашева, а сребърен медал - Симона Коева.  При дуетите златни медали заслужено спечелиха Симона Коева и Богомила Пенчовска, а сребърни - Вилелмини Стасинопопулу и Денислава Йовчева. На второ място се класира и формацията в същата възраст.

В стил "Танцово шоу" при най-малките златен медал за солото заслужи Стефани Янакиева, при момчетата за солово изпълнение сребърен мадал получи Виктор Цветанов, при дуетите във възраст 9-11 години златните медали отидоха при Виктория Николова и Михаела Милкова.

Във възрастова група 12-15 години на трето място се класира малката група, при дуетите над 16 години – бронзови медали спечели дуета Маринела Войкова и Делян Карапенчев, а формацията зае трето място в същата възрастова група.

Равносметката за изминалата спортна година е над 120 медала и 24 купи от Национални и Републикански турнири, шампионати и фестивали, както и 7 купи и 13 медала на Световните танцови игри в гр.Торино – Италия, което за СК”ЗОКИ – В.Търново” е истински триумф.

_________________________________________________________________________________________