23 медала за русенчета на държавно по ушу

Снимка: Община Русе

13 златни медала спечелиха състезателите на русенския спортен клуб "Калагия" от Държавното първенство по ушу за деца до 12-годишна възраст, приключило вчера в Стара Загора.

Децата от спортен клуб "Калагия" спечелиха 23 медала от общо 45, като от тях 13 златни.

Милена Димитрова, категория момичета 7-9 г., извоюва 4 златни медала /без оръжие, тояга, сабя, меч/; Калоян Трендафилов, момчета от 7 до 9 г. - 3 златни /сабя, тояга, меч/ и 1 сребърен /без оръжие/; Светла Бонева, момичета 9-12 г. - 3 златни медала /без оръжие, тояга, сабя/.

Най-малките в категория за деца от 5-6 г. доказаха, че не отстъпват по умения на останалите състезатели: Тея Чобанова, деца 5-6г. - 2 златни /тояга, сабя/ и 1 сребърен /без оръжие/; Даниела Димитрова, деца 5-6г. - 1 златен /без оръжие/, 1 бронзов /сабя/; Пламен Чобанов, деца 5-6г. - 2 сребърни /тояга, сабя/, 1 бронзов /без оръжие/.

Дзиаци Ванг, 8 г., който се състезава в по-висока възрастова категория за момчета 9-12 г., спечели 1 сребърен /без оръжие/, 1 бронзов медал /тояга/, 4-то място /сабя/. С много добро представяне се отличи Александър Чокоев, момчета 7-9г., който спечели 1 бронзов медал /без оръжие/ и три 4-ти места /сабя, тояга, меч/.

Главен съдия на турнира беше треньорът на националния отбор Димитър Тодоров. В съдийската комисия бяха председателят на русенския клуб Мария Неделчева и зам.- председателят Искра Бонева.