България се класира за „Challenge trophy“

Във Велико Търново и Габрово нашите състезателки дебютираха в турнира на Европейската федерация по хандбал

Чалъндж трофи,хандбал,

Националният отбор на България по хандбал за жени спечели първото място в международния турнир "Challenge trophy" на Европейската федерация по хандбал, проведен във Велико Търново и Габрово.

В битката за Купата на предизвикателството българките победиха първенеца в група "А" Фарьорски острови с 36:27.

Участието на България в този турнир е дебютно, а за Фарьорските острови е пето. До момента този тим има три втори места (2004, 2006,2008) и трето през 2010-та.

България стана победител в група "Б”, срещите от която се играха в Габрово, а първенец от мачовете в ДКС "Васил Левски” бе съставът на Фароьорите. Две състезателки на "Етър-64” взеха участие в националния тим и имаха своя принос за големия успех. Вратарката Десислава Николова влезе в игра в 8-ата минута при 7:5 и с отлични изяви до почивката допринесе разликата да набъбне чувствително. В отделни периоди от мача в игра влизаше и Александрина Бурнева, която завърши мача с 2 попадения.

Състав на България: Петя Пенчева, Десислава Николова, Росина Ненова, Лидия Ковачева, Нели Добрева, Виктория Христова, Гергана Горанова, Лорета Максимова, Веселка Калакунова, Нели Керанова, Роксана Радева, Петя Милинова, Елизабет Оморегие, Меги Кънева, Александрина Бурнева, Дарина Панайотова.