Българските отбори посечени на "Юлиян Манзаров"

"Стяуа" разби "Академик" с 4:1, а "Йединство" победи минимално "Чавдар" с 1:0

Румънският "Стяуа" се очерта като фаворит за спечелването на турнира "Юлиян Манзаров", след като снощи надвиха в сборния отбор на Североизточна България "Академик" с 4:1.

Двубоят бе ранен и се игра на стадион СА "Д.А. Ценов". Срещата започна прекрасно за водените от Бончо Генчев млади таланти, като Гюрсес Александров откри резултата в 17-та минута. До края на полувремето обаче румънците успяха да постигнат пълен обрат чрез попадения на Лика Теодор (32 мин.) и Флореа Андриан от дузпа (36 мин.).

През второто полувреме картинката стана още по-мъчна. В 61-та минута Думитру Иринел вкара за 3:1, а крайното 4:1 бе оформено от Станчу Александру две минути по-късно.

Във вечерния двубой се един срещу друг се изправиха "Йединство" и "Чавдар". Успорваният мач обаче завърши отново с поражения за българския тим. Футболистите от академията на Христо Стоичков отстъпиха само с един гол, който бе реализиран от Владан Джукевич в 58-та минута.

Така спорът за финала ще се води между ЦСКА и "Стяуа", а битката за бронзовите медали е между "Академик" и "Йединство".