В автомоделно рали се състезаваха българи и румънци

Международният шампионат за радиоуправляеми модели с електрически двигатели - Electric Balkans Open 2012-2013 беше открит през изминалите почивни дни в Русе. Надпреварата се организира от клубовете – МК "Кинетик”- Русе, "ХобиДик” - София и "Ауто-РЦ” - Букурещ ("AutoRC” – Bucurest). Домакин на първия кръг беше русенският модел клуб "Кинетик”. В оспорваната надпревара стартираха 36 състезатели от България и Румъния.

Състезателите на модел клуб" Кинетик" се представиха изключително успешно. В клас Electric Beginners, ориентиран за начинаещи състезатели, първото място зае Станислав Калинов. При най-малките модели (Electric Sports) Анатоли Иванов се класира на трето място, а доайенът Тодор Томов спечели второ място в Electric Super Stock.

За съжаление русенци не можаха да се качат на подиума в клас Electric Touring, но за сметка на това тандемът Страхил Димитров – Тодор Томов спечели първото място  в изключително оспорвания Electric Team. За 48 минути двамата състезатели успяха да навъртят 211 обиколки и да "затворят” вторите в класирането с 5 обиколки.

Следващият кръг на шампионата ще се проведе на 22 и 23 декември в град София. Информация за шампионата може да се намери на сайта на клуб "Кинетик" или на www.eborc.net.