Великотърновски шахматисти с две втори места

sport-vt.com

Две втори места спечелиха великотърновските шахматисти от силния международен шахматен турнир "Мемориал Кесаровски-Станчев”, провел се в Слънчев бряг.

Светла Йорданова от ШК "Етър”стана втора при жените, с актив от 6 точки. В деветте си партии тя спечели 6 победи и допусна 3 загуби. Тя прибави 31 точки към рейтинга си.

Емил Стефанов спечели второто място сред състезателите до 14 години. Той завърши с актив от 5.5 т. от девет възможни. Емо игра в почти всички двубои срещу противници с по-висок рейтинг. Той добави 27 т. към коефициента си и прехвърли границата от 2000.

От Слънчев бряг великотърновските шахматисти поеха направо към Златни пясъци, където предстои отборното първенство по шах за юноши. Там ШК "Етър” ще защитава шампионската си титла от м.г. за юноши до 16 години, като надеждите са отново за медал.