Два медала и купа за катерачите от Елена

В надпреварата се включиха над 100 спортисти

Община Елена

Октай Исмаилов грабна две отличия от последния кръг на държавния спортен календар по спортно катерене, който се проведе на 23-24 ноември в София.

Еленчанинът се състезава в категория до 19 години, спечели сребърен медал в дисциплината "скорост" и бронзов в дисциплината "трудност". В летния републикански кръг Исмаилов стана втори в дисциплината "трудност".

За трима от еленските катерачи, тази надпревара е и първа. Кристиян Илиев се класира осми на "трудност" и осми на "скорост" при конкуренция от общо 15 участници в групата на 8-9 годишните. В категорията до 11 години Иван Димитров също стана осми при двете дисциплини. А Йордан Разсуканов – десети на "трудност" и осми на "скорост" при 13-годишните.

Над 100 състезатели от цялата страна се надпреварваха. Общо четирима участници от клуба по спортно катерене към ТД "Чумерна-1901" участваха в състезанието. Отборът взе купа за доброто си отборно представяне.