Деца ще спорят за футболна купа

Голямата награда е пътуване до Италия и гледане на мач от Серия А

Снимка: Thinkstock/Guliver

Шест отбора ще спорят за титлата на "Велико Търново Арайвълс къп”.

Международният детски турнир по футбол ще се състои от 23 до 27 април в старата столица и ще бъде част от проявите по случай 90-ата годишнина от основаването на местния "Етър”. Той ще бъде за момчета, родени след 1 януари 2000 г.. Отборът победител ще спечели самолетна екскурзия до Италия, с посещение на мач от Серия А. Това са отборите на "Етър”, ЦСКА, "Олимпиец” (Житомир, Украйна), "Локомотив” (ГО), "Нефтохимик” и "Янтра”.

Те ще играят по системата "всеки срещу всеки”, като първият ден на турнира – 23 април, и последният – 27 април, ще бъдат на стадион "Ивайло”. Състезателните дни 24, 25 и 26 април ще са на стадиона в с. Ресен. Програмата предвижда всеки ден да се играят по три мача.

Паралелно с този турнир ще се проведе още един за отбори от малки футболисти, родени след 1 януари 2003 година, в който ще участват отборите на "Етър”, "Локомотив” (ГО), "Нефтохимик” и "Янтра”.

Инициатор и главен двигател на турнира е футболният мениджър Петьо Костадинов.

Всички участници пристигат на 22 април, когато ще бъде техническата конференция и жребият.

Четирите състава с играчи, родени 2003 г., ще играят също всеки срещу всеки, като срещите им ще са на 23, 24 и 26 април в Самоводене, а награждаването на 27 април на "Ивайло".

Кулминацията на спортната проява ще бъде на 27 април на стадион "Ивайло”, когато са финалните мачове и награждаването, там ще бъдат наградени и участниците от малкия турнир.

Освен голямата награда – пътуване до Италия и гледане на мач от Серия А, която ще получи победителят, са предвидени още куп отличия – купа и златни медали за първия, както и купи и сребърни и бронзови медали за втория и третия. Футболистите от всички останали отбори ще получат също медали за участието си.

Учредени са и четири индивидуални награди – статуетки ще получат най-добрите нападател, халф, защитник и вратар на турнира.