Децата на Ловеч и Г. Оряховица заедно на финал

в "Данониада 2013"

Снимка: photoxpress.com

За втора поредна година децата от горнооряховския ФК "Локомотив” се класираха за последния кръг на футболния турнир "Данониада" в единия поток. Младите футболисти от ПФК "Литекс" Ловеч пък заеха първото място в другия. Така двата отбора се класираха за финалите на надпреварата. Те ще се проведат в София на 1 юни.

В събота в Плевен се състоя регионалният кръг от единствения по рода си футболен турнир за деца до 12-годишна възраст. В надпреварата се включиха 18 отбора от цяла северозападна България. Всички те се представиха добре, а децата от "Локомотив" блеснаха с 4 победи.

По традиция, победителят ще участва на Международна купа "Данон". Тази година тя ще се играе в Лондон. Българските деца ще имат неповторимия шанс да играят на терен, на който в двубой са влизали най-силните отбори на континента и да видят отблизо легендата Зинедин Зидан, който е патрон на турнира.

Източник: Община Горна Оряховица