Етърки отново с победа

etar64.org

Великотърновският хандбален клуб "Етър-64” би убедително състава на "Васил Левски” (Нови Пазар) с 31:20 в мач от поредния кръг на "А” РХГ – жени. Само до почивката отборът водеше с 18:6.

Началото бе повече от категорично. Във вратата на съперника заваляха гол след гол и резултатът бързо набъбна до 6:1, а после и до 10:2 в 12-ата минута. През първата част Гери Александрова пази отлично и спаси четири дузпи на гостенките. След 20-ата минута Йонка Генчева започна със смените, като влязоха Зорница Стефанова и Станислава Димитрова, а после постепенно и Мирела Павлова, Петя Кръстева, Дария Събева. След като получиха два гола, "виолетовите” нанизаха 8 поредни за 17:5, а почивката дойде при 18:6.

Етърки започнаха в състав: Гергана Александрова на вратата, Зоя Стефанова, Мадлена Дончева като пивот, Шир Вакрат разпределител, Анна Захарова и по фланговете Соня Богданова и Александрина Бурнева. Мача пропуснаха контузените Даниела Коцева и Деница Иванова.

През втората част пази Деси Николова, а в игра бяха само девойките старша възраст, които играха срещу връстничките си от младия състав на "Васил Левски”.

Дебют за представителния отбор на "Етър-64” направиха Кристина Стефанова и Габриела Янкова, като Кристина дори отбеляза и гол. Играта вече бе по-равностойна и вървеше гол за гол, като етърки поддържаха аванса си от 10-12 гола и това продължи до самия край.

Най-резултатна в мача бе Глория Пламенова от гостенките с 9 попадения, а за "Етър-64” с 8 завърши Шир Вакрат (но вкарани само до смяната й в 25-ата минута), с 5 е Станислава Димитрова.