Индивидуален успех за търновска гимнастичка

sport-vt.com

Домакините от великотърновския "Етър-Елит" постигнаха най- големия си индивидуален успех в историята на клуба при девойките младша възраст на Държавно първенство по художествена гимнастика. Гала Захариева, която е за първа година във възрастта се подреди пета в многобоя. Във финалите на топка и въже тя е съответно четвърта и шеста.

Бургазлийката Мария Матева от клуб "Олимпия 74" спечели титлата в многобоя при жените, категория "Елит". Втора в класирането завърши Невяна Владинова от "Левски" с 63.200 т., а трета остана Сара Стайкова от "Левски-Триадица" с 62.075 т.

Симона Пейчева от "Академик" (Сф) се нареди шеста при завръщането си в спорта след четиригодишна пауза. Трикратната световна шампионка получи общо 56.750 т, след като изигра без грешка всичките си съчетания.

Индивидуално Невяна Владинова взе три златни и един бронзов медал Владинова стана първа на обръч, на бухалки и на лента, а на топка се нареди трета. Мария Матева победи на топка. При девойките старша възраст всичките четири златни медала завоюва Бистра Старейшинска от "Левски".

Домакините от "Етър-Елит" получиха само суперлативи за организацията на шампионата от президента на федерацията Илиана Раева. Община В. Търново подкрепи финансово, проведеното за първи път извън столицата елитно първенство на страната и подари спектакъла "Звук и светлина" на участници, съдии и гости.