Каратисти се завърнаха със златни медали от турнир

На провел се в Ниш международен турнир по карате "Гранд при Ниш", състезатели на клуб "Алеко" спечелиха златни медали

Снимка: Булфото

Стефан Петков и Антонио Славков от свищовския карате клуб "Алеко" спечелиха златни медали от международен турнир по карате "Гранд при Ниш" Сърбия.

Участието им в надпреварата бе част от подготовката им за 39-ото Европейско първенство в град Баку, Азербайджан догодина.

В сръбския град в турнира участваха над 680 състезатели от всички възрасти от България, Македония, Черна гора и Сърбия.

Стефан се състезава в две дисциплини – кумите индивидуално, където завоюва златен медал и кумите отборно, където заедно със състезателите Николай Христов и Егемен Сербест, успяха да преборят конкуренцията и взеха купата и златните медали.

Антонио се състезава при мъжете и отново показа своите качества като взе златото на ката.