Клуб „Стрела“ отново се „стяга“ за купа

След участие в Националното първенство в Горна Оряховица, авиомоделистите ще се състезават и в Пазарджик

личен архив

"Отборът на Спортно-технически клуб "Стрела” (Долна Митрополия) е в подготовка, за да защити преходната купа от Националното първенство по авиомоделизъм  - 2010 год., на която е носител. Купата ще престои във витрината на Община Долна Митрополия (заедно с другите отличия) до петък. Надяваме се да я защитим и спечелим отново и през тази година".

Това заяви членът на Управителния съвет към Българската федерация по авиомоделизъм и отговорник за кордовите модели в клуба Розен Тодоров, в навечерието на тазгодишното национално първенство.

На 8 и 9 октомври (събота и неделя) на летищата в Горна Оряховица и Поликраище деца до 15 години ще демонстрират своите умения в този атрактивен спорт. Проявата е организирана от Българската федерация по Авиомоделизъм, като основни домакини ще бъдат железничарите".

На завършилото Национално първенство по Авиомоделизъм за радиоуправляеми авиомодели и хеликоптери в гр. Ловеч СТК "Стрела” – Долна Митрополия спечели поредните титли, купи и медали.

Младен Тотев и Николай Иванов завоюваха шампионските титли за 2011г. в категориите си. Цветан Вълчев взе сребърен медал, а Младен Тотев се окичи с бронзов.

На 15 и 16 октомври младите "авиатори" ще участват и в състезанието по авиомоделизъм и въздушен бой в гр. Пазарджик.