Млад шахматист спечели турнира на „Единен казашки съюз“

Павел Димитров спечели турнира по ускорен шах, който бе организиран в неделния ден от местната структура на "Единен казашки съюз - България" съвместно с двата шахматни клуба във Велико Търново.

Спортната проява е посветена на Националния празник на България - 3 март. Младежът спечели убедително турнира и грабна купата заедно с премия от 120 лева.

22-годишният победител е възпитаник на Природо-математическата гимназия в старата столица, в момента следва "Политология" във ВТУ. Занимава се с шахмат от седемгодишен и вече е защитил званието "международен майстор" в шахматния турнир в Хърватска и в Корсика.

1207831

Турнирът по ускорен шахмат започна в 10:30 сутринта и продължи до 16:00 часа. В него се включиха 18 шахматисти: състезатели на двата клуба от Велико Търново, състезатели от Стара Загора и Русе, както трима членове на местната казашка структура. Състезанието се проведе проведе с контрола 20 минути на състезател, при 40 - минутни партии. Характерът на срещите бе много оспорван, тъй като още в началото резултатът бе 6 точки от седем партии.

1207828

Втори в спортната проява се класира Радослав Димитров, трети - Огнян Захариев, четвърти – русенският шахматист Теодор Недев, пети - Даниел Димитров, а шести – Борис Аврамов.

1207829

От ветераните първи стана Атанас Атанасов, а специалната награда на клубовете взе Иван Илийков.

Миналогодишният победител от турнира по ускорен шах в Ловеч Янаки Лазаров загуби последния кръг в днешното състезание, което показа високото ниво на проявата.

"Единен казашки съюз – България" подпомогна шахматистите, като осигури наградния фонд и обяд. Представители на ръководството на местната организация на съюза, които са потомствени казаци, наградиха победителите.