На 87-години и шампион!

Това е Георги Бахчеванов от Килифарево

sport-vt.com

Той е на 87-години и още се състезава. И макар и в класацията ветеран, пак печели престижни места в състазения.

Това е Георги Бахчеванов от Килифарево. Този път той стана балкански шампион по лека атлетика на завършилата в хърватската столица Загреб Балканиада за ветерани. Спечели златен медал в дисциплината хвърляне на чук и сребърен на копие в своята възрастова група.

Над 700 състезатели участваха в Игрите. Сред тях бяха и двамата ветерани от Килифарево Георги Бахчеванов и Николай Гунчев, които се състезават от името на клуб "Алтетик” (Вн). Гунчев зае 4-о място на хвърляне на чук и пето място на диск.

Дълги години Георги Бахчеванов се е занимавал активно с туризъм, играл е и волейбол. С лекоатлетическите дисциплини ветеранът се е заел едва преди 8 години и вече има куп постижения и медали.