Нападнаха старши треньора на "Етър"-обновена

100 лева отнесе запалянкото налетял на мъжа

etar1924.com

Сто лева глоба по указа за дребно хулиганство наложи Районния съд във Велико Търново на запалянкото, нападнал снощи старши треньора на "Етър" Сердар Даят. Той е студент, фен на "виолетовите", неосъждан. Извинил се е за деянието.

Припомняме, че старши треньорът на ФК "Етър” Сердар Даят бе нападнат от няколко младежи в центъра на В. Търново. Инцидентът е станал около три часа след мача със "Славия”.

Наставникът на "виолетовите” се е разхождал по улицата със своя позната, когато четирима са започнали да го блъскат и обиждат. За късмет до по-тежки последици не се е стигнало. Веднага след случилото се Сердар Даят е отишъл на стадион "Ивайло” и е извикал Ендер Дурмушев. Двамата са се върнали в района на инцидента, малко над пощата, където по думите на изпълнителния директор е имало фенове, които той познава.

Треньорът е подал жалба в Районното управление на полицията в старата столица. Очаква се да бъдат иззети записите от камерите в района на нападението, за да се издирят извършителите.

"Етър” и "Славия” завършиха 1:1 в мач, в който си разделиха по едно полувреме, а след срещата и двата тима съжаляваха за изпуснатата победа, тъй като ремито не ги задоволява с оглед на сегашното си състояние.

"Искам да поздравя момчетата за усилията, които положиха. Мачът си беше равен, и двата отбора имаха възможности, срещата беше на ниво. През 90-те минути се опитвахме да играем офанзивно. Добре разигравахме, доволен съм от всички линии. През първата част допуснахме грешки в защита, но работим върху това. Нужно е време да подобрим защитата. Ако продължаваме да играем като в този мач, ще имаме резултати.”, коментира след мача Сердар Даят.