Невероятно дерби разиграха "Локо" (ГО) и "Етър"

Сашо Ангелов: "Искам хората да разберат, че във Великотърновска област – във Велико Търново, в Горна Оряховица, футболът е жив!"

sport-vt.com

Невероятно футболно дерби проведоха "Локо" (ГО) и "Етър" пред близо 5000 зрители на стадиона в Горна Оряховица!

Вчера двата отбора се изправиха един срещу друг. Изключителният мач предложи всичко на публиката - четири гола, обрати в резултата, две греди и 11 картона, от които 4 червени. На трибуните бяха легендите Краси Балъков и Трифон Иванов, главният секретар на МВР Светлозар Лазаров, политици, кметове, футболни деятели. Организацията от страна на домакините бе на ниво. Излизането на отборите на терена бе съпроводено и със заря.

В началото домакините имаха лек превес. Постепенно "виолетовите" се наложиха. В 37-ата минута падна първият гол - след центриране на Николай Иванов от корнер Илко Трифонов със странична ножица вкара за 0:1. От 70-ата минута емоциите се засилиха. Реферът Георги Йорданов, който вече бе показал по три жълти картона, "повтори” Светослав Караиванов за фаул и "Етър” остана в намален състав. Макар и с човек по-малко, етърци не се предадоха. Николай Иванов се откъсна сам срещу вратаря и бе съборен отзад от Стефанов, който също получи червен картон.

Натискът на домакините се засили и в 76-ата минута след пас на Бълъков Тихомир Кънев засече топката на празната врата – 1:1. Нападателят не ликува при гола от уважение към бившия си отбор, но попадна в прегръдките на съотборниците си.

Бе отменен гол на Николай Иванов. В 82-та минута Илко Трифонов също получи втори жълт картон и така "Етър” остана с 9 човека на терена. До края оставаха две минути, когато Красен Трифонов центрира и Антоний Балъков вкара за 2:1. Младият тим на "виолетовите” обаче показа характер и потвърди, че "болярите” не се предават току-така: в 90-ата минута Николай Иванов порази вратата на домакините и хукна в прегръдките на етърската агитка – 2:2.

След още четири минути продължение Георги Йорданов сложи край на дерби, което дълго ще бъде помнено. То показа, че футболът във Великотърновския регион не само е жив, но дори и с марка "В” група слага в джоба си далеч-далеч по-прехвалени у нас отбори.

"Мога да разделя срещата на две части. В първата ние пропуснахме да решим мача. Липсата на класа ни попречи да решим нещата още през първото полувреме. Когато стана 2:1 за "Локо” (ГО), просто не ми се искаше да повярвам, че ще загубим този двубой. Но ето, че се справихме накрая, дори и с девет човека.

Това, което най-много ми хареса, е характерът, който проявиха тези млади момчета. Няма да отлича никого персонално, но наистина ми направи много голямо впечатление характера, който показаха. Признавам си, че направих лека грешка – не трябваше да поставям Илко Трифонов при Красен Трифонов при условие, че получихме червен картон. Признавам си го като грешка, но исках да реагирам бързо. Очаквах, че ще дойдат толкова много зрители.

Искам хората да разберат, че във Великотърновска област – във Велико Търново, в Горна Оряховица, футболът е жив!”, коментира старши треньорът на "виолетовите" Сашо Ангелов.

"Локо” (ГО): Димов, Стефанов, Пенев, Кр. Трифонов, Славчев, Л. Генчев, Русев (48 Димитров), Балъков, Яв. Генчев, Панайотов, Кънев.
"Етър”: Димитров, Караиванов, Ванков, М. Иванов, Николов (64 Захариев, 85 Петров), Ил. Трифонов, Ангелов, Николаев, Байдаков, Чирпанов, Н. Иванов (90 Гинчев).