Осем медала за великотърновските ориентировачи

ТД "Трапезица 1902"

8 медала спечелиха състезателите по ориентиране към великотърновския клуб "Трапезица 1954" от Югоизточно европейския шампионат в Бурса, Турция. Апостол Атанасов, Мартина Джулиева и Григор Караиванов показаха, че са не само едни от най-добрите състезатели в България, а и в югоизточна Европа.

В първият ден от шампионата се проведе спринтовата дистанция. Апостол, Мартина и Григор допуснаха някои грешки по време на бягането и не успяха да се преборят за титлите в своите групи. Апостол спечели бронзов медал. В елитната група Григор се представи доста добре и се класира също 3-ти. При Жени 18 Мартина Джулиева не направи най-доброто си бягане и остана 6-та.

Дългата дистанция се оказа доста тежка, както за ориентиране, така и за бягане. Апостол въпреки падането предния ден показа класа и спечели убедително с повече от 6 мин. при М18. Мартина отново не успя да разгърне уменията си и се нареди 5-та. Григор със стабилно бягане зае 4-та позиция.

Оставаше само един индивидуален старт, в който състезателите имаха възможност да се справят с конкуренцията. Всъщност това бе денят на единствената великотърновка в състава, която "отвя” конкуренцията с повече от 7 минути. Апостол  взе 2-рия си златен медал като успя без проблеми да се пребори със състезателите на Румъния и Италия при М18. Григор направи най-доброто си класиране на шампионата. Той спечели сребро при М21 Елит, където за трети път победител стана Иван Сираков (бивш състезател на клуба).

Последният ден беше за щафетните бягания. При тях Апостол Атанасов, заедно с Георги Димитров и Мартин Понев спечелиха 2-ро място, като бяха изпреварени единствено от отбора на Сърбия. При М21 Елит Григор Караиванов, заедно със Златко Каменаров и Иван Сираков загубиха прекия двубой със силния румънски отбор и също се наредиха 2-ри. При Ж18 щафетата ни беше дисквалифицирана, поради липсваща контролна точка на 2-ри пост.

След няколко седмици предстои Държавно първенство по нощно ориентиране.

__________________________________________________________________________________