Петър Вълов стана балкански шампион по бадминтон

Балканска титла по бадминтон извоюва габровецът Петър Вълов. Това стана по време на първенството на полуострова за ветерани, което се проведе в Стара Загора, пише sport-gabrovo.com. В него честа на града ни защитаваха четирима бадминтонисти - братята Петър и Момчил Вълови, Димитър Гайдарджиев и Валентин Франсъзов. 39 годишният Петър Вълов се представи най-убедително и стигна до първото място на сингъл, във възрастовата група 35 +.Той записа три победи в предварителната си група, над двама съперници България и състезател от Турция. На полуфинала Вълов отстрани и Кемъл Йълмаз от Турция с 21:6 и 21:18, за да се изправи в мача за първото място срещу четирикратния републикански шампион и участник на Олимпиадата в Барселона`92 Иван Добрев от Стара Загора. Двамата направиха изключително зрелищен двубой продължил близо час. Първият гейм беше спечелен от представителя на домакините с 21:16. Вълов обаче отвърна на предизвикателството с 21:15 и вкара мача в контра гейм. В него, при резултат 11:8 за габровския бадминтонист Добрев получи сериозна травма в ахилеса и двубоят приключи, а Вълов стана притежател на балканската титла. Още един габровски представител взе медал от първенството в Стара Загора. Това беше Димитър Гайдарджиев, който се окичи с бронз във възрастовата група 49+. Той записа две победи в предварителната група над съперници от България и Турция, а на полуфинала отстъпи с 11:21 и 9:21 на Нанко Чорчопов от Стара Загора.В надпреварата при двойките братята Петър и Момчил Вълови стигнаха до четвъртфинала, където загубиха от бъдещите балкански шампиони Живко Радев и Ясен Георгиев от Хасково. Мачът бе равностоен, но в контра гейма Момчил Вълов получи контузия в рамото, която не му позволи да продължи.До същата фаза стигна и другата габровска двойка Димитър Гайдарджиев и Валентин Франсъзов. Те пък отстъпиха на финалистите Радостин Желев и Иван Добрев със 7:21 и 15:21.