Софийски тандем спечели турнир по тенис в Елена

Община Елена

За шести пореден път Елена бе домакин на турнира по тенис на корт "Елена Open". Мероприятието се проведе на игрището в близост до градския стадион под съвместната егида на Общината и спортен клуб "Славия – Бoмел 9”.

В надпреварата се включиха общо седем състава с 14 участници по двама в отбор. Принципът на игра "всеки срещу всеки" позволи на тенисистите лесно елиминиране и бързо достигане до финалните двубои. Силно присъствие имаше и на местно ниво - от седем двойки спортисти трите бяха еленски.

До финала достигнаха двойките на д-р Валентин Иванов и Красимир Любомиров срещу Боби Георгиев и Симеон Савов и четиримата от столицата. Последните спечелиха заслужено със 7:4 и завършиха без загуба турнира.

Кметът на Елена инж. Дилян Млъзев връчи Купата на град Елена и плакет на победителите, като купа получиха и вторите в турнира.