Стадион “Георги Аспарухов” продаде старите седалки на “Академик” (Св)

Снимка: Булфото

Стадионът в Свищов купи седалките на подлежащия на реконструкция стадион "Георги Аспарухов”. Столичният клуб продаде част от здравите седалки от взривения Сектор "А” на третодивизионния отбор, който прави обновление на своето съоръжение. Пластмасовите седалки са подходящи за стадион "Академик”, чийто отбор има същите клубни цветове – синьо и бяло.

"Радваме се, че направихме някои подобрения. Ще вземем още 500 седалки, за да може хората, които идват на стадиона, да се чувстват като на мач от Шампионската лига”, заявиха от клуба от крайдунавския град.

Междувременно "студентите” постигнаха втора чиста победа в контролите от предсезонната подготовка. След като биха с 2:0 "Бенковски” (Бяла), сега те се наложиха отново в Свищов с убедителното 5:0 над състава на "Сторгозия” (Плевен).

Мачът отново се игра на помощния терен на Стопанска академия. Домакините имаха превес през целия мач, а гостите се отчетоха с една греда преди почивката.

В сряда свищовският "Академик” гостува на "Бенковски” в Бяла.