Стомашен вирус измъчи етърци в Турция

Въпреки здравословните проблеми, отборът завърши 1:1 с шестия в турското първенство

Снимка: Север.бг

"Етър" завърши успешно лагера си в Турция, като след победата си срещу втородивизионния "Йени Диарбекир”, записа и 1:1 на шестия във временното класиране на турската Суперлига "Генчлербирлиги” в Анкара.

Мачът не се игра на официалния стадион "19 май", както беше планирано, а на един от помощните терени. Въпреки това, според завърналите се футболисти на великотърновския отбор, всички терени на стадиона са впечатлили с много добро тревно покритие.

Треньорите на двата отбора бяха заложили на свои основни играчи, като промените и в двата състава бяха малко. Мачът беше оспорван и равностоен, с положения и пред двете врати. Головете бяха отбелязани в минута за отбора на "Етър" от  Йоан Пивати, а изравняващото попадение падна в 82 минута от Чичек.

Отборът на "Етър" изглеждаше свеж през цялото време на мача, което е похвално имайки предвид стомашния вирус, който е покосил играчите ден преди мача. Осем от тях дори са прекарали нощта в болница и са били поставени на системи.

___________________________________________________________________________________

Източник: ПК "Етър"