Съдийски произвол на мача "Етър" - "Локо" /Пд/

Така смята ст. треньорът на "виолетовите" Цанко Цветанов

Снимка: Булфото

1:1 завърши мачът между "Етър" и "Локомотив" (Пловдив) вчера при домакинство на великотърновците в 8-ия кръг на първенството. Точката е първа за "виолетовите" на свой терен в "А" група от 14 години насам.

Мартин Кавдански вкара за гостите в 52-ата минута, а Дормушали Саидходжа в 80-ата минута беше точен за "виолетовите". С този гол се сложи край на серията от шест поредни загуби за домакините.

След мача и двамата треньори заявиха, че отборите им са заслужавали победата, но всяка точка си има своята цена.

Старши треньорът на етърци Цанко Цветанов се изказа остро по адрес на съдийството след мача: "За пореден – съдийски произвол на "Ивайло”! Това е срамота! Всеки мач после ми се извиняват – шефът на Съдийската комисия, зам.-шефът… Всички само ми се извиняват. Във всеки мач грешки. Какво трябваше – да пребият вратаря ни с юмрук ли, за да даде фаул вместо гола на гостите. Питах накрая съдията: защо само 3 минути продължение? Отговаря ми: какво ще стане, ако дам още три… Ами можем да вкараме победен гол, защо да не вкараме?! Срамота е."

Той каза също, че не иска да оправдава футболистите, но срещу тях има произвол, а те са решени да се борят.

__________________________________________________________________________________