Три републикански шампионки по бокс има Русе

Боксов клуб "Русе" взе общо седем медала от първенството по бокс за жени в зала "Дунав"

агенция ла мезон

Три златни отличия спечелиха състезателките от Боксов клуб "Русе” от приключилото днес Републиканско първенство по бокс за жени в зала "Дунав" в Русе. Всяка от седемте участнички на клуба взе медал.

Републиканска шампионка за пети пореден път в категория до 75 килограма стана Десислава Лазарова. В категорията до 81 кг първото място е за дългогодишната шампионка Силвия Ангелова, а Валентина Пенева победи съперничките си в категория 81 плюс килограма. И трите състезателки на клуб "Русе” победиха на финалите, след като съперничките им се отказаха от двубой със силния противник.

Сребърните медали за Боксов клуб "Русе” донесоха Петя Цонева /до 51 кг/ и Йозефина Собаджиева /до 64 кг/. Марина Буюклиева /до 46 кг/ и Валерия Ивова /до 51 кг/ пък заслужиха бронз.

В отборното класиране русенския боксов клуб е на челно място, оставяйки зад себе си представителите на ЦСКА и НСА.

Боксов клуб "Русе е създаден през 1993 г. от Илия Сяров и Виолин Атанасов. 40 състезатели до 16 години и 15 мъже и жени тренират към момента под ръководството на Павел Сяров, Съби Събев и Калоян Димитров.