Търновец спечели три златни медала по лека атлетика

Две първи места в спринтовите дисциплини и едно на скок дължина спечели Радослав Златанов на шампионата в Кувейт

Снимка: sxc.hu

Великотърновецът Радослав Златанов спечели три златни медала по време на 2-я открит шампионат по лека атлетика на Кувейт. Състезанието събра много от водещите атлети от Европа, Африка и Азия. То бе част от подготовката на националите ни преди Параолимпиадата, която ще се проведе от 29 август до 9 септември в Лондон.

Радослав Златанов спечели две първи места в спринтовите дисциплини и едно на скок дължина. Възпитаникът на треньора Георги Недев пробяга 100 метра за 11,60 секунди, 200 метра за 23,50 секунди, а в сектор за скок дължина постигна 6,12 метра. То бе част от подготовката на националите ни преди Параолимпиадата, която ще се проведе от 29 август до 9 септември в Лондон.

________________________________________________________________________________

Източник: Велико Търново Спорт