Търновският клуб по ориентиране е сред водещите в страната

7 медала спечелиха състезателите на СКО "Трапезица - 1954" от колоориентиране в Хасковско

Снимка: sxc.hu

Мартина Джулиева и Григор Караиванов са сред първенците в Държавното първенство по колоориентиране, което се проведе от 3 до 5 август в околностите на село Минерални бани, Хасковско. Спортен клуб по ориентиране "Трапезица - 1954" взе общо 7 медала, с което затвърди позицията си на един от водещите клубове в страната.

В надпреварата с над 250 участници от 20 клуба от цялата страна състезателите от великотърновския клуб спечелиха 2 златни, 2 сребърни и три бронзови медала. Златните отличия са от дълга дистанция на Мартина Джулиева при жени - 20 и на Григор Караиванов при мъже - 21 - Елит.

Мартина заслужи и двата сребърни медала с доброто си представяне на спринтова дистанция, където завърши на едва 14 секунди след победителката, и на щафета жени - 14. Трите бронза търновският клуб спечели в щафетно бягане в групите мъже - 21 - Елит, мъже - 12 и мъже - 20.

Следващата седмица отборът ще вземе участие с 12 състезатели в държавно първенство за мъже и жени 20 и 21, което ще се проведе в околностите на яз. "Доспат". Състезанието е решаващо за определяне на членовете на българския национален отбор, който ще представи страната ни на предстоящия Югоизточен европейски шампионат в Бурса, Турция. Шампионатът ще бъде от 4 до 9 септември.

___________________________________________________________________________________