ХК "Бъки" с трета Купа България

Осемте най-силни отбора в страната се срещнаха в габроската зала "Орловец"

Хандбалистките от Бъки" триумфираха на провелия се в зала "Орловец" през почивните дни турнир и спечелиха трета Купа на България. След победата на момичета до 15 години и девойка старша възраст, победа постигнаха и девойки младша възраст, с треньори Христо Коев и Анита Хараланова.

Осемте най-силни отбора в страната участваха в турнира. В груповата фаза домакините постигнаха три победи. Първата беше над състава на "Хасково" с 16:10 (11:3). Във втората среща габровските момичета се изправиха срещу най-сериозния си опонент - "Етър 64" и спечелиха с 15:11, на почивката 8:4.

Първото място в групата беше затвърдено с успех над "Шумен 98" с 13:7 (7:4). На полуфинала "бъкитата" играха срещу втория от другата група - "Васил Левски" (Нови Пазар). На полувремето избраничките на Христо Коев имаха само гол аванс - 9:8, но през втората част успяха да си осигурят победата с крайното 19:16.

В другия полуфинал "Етър 64" надигра "Нове" (Свищов), за да се стигне до нов сблъсък между школите на Габрово и Велико Търново. Този мач беше доста по-оспорван и драматичен от първия.

Източник: sport-gabrovo.com