Хандбалистките на "Етър- 64" - първи в редовния сезон

"Етър-64" победиха "Бъки" /Габрово/ с 27:25

Хандбалистиките на "Етър- 64" победиха основния си съперник "Бъки" за първото място с 27:25. Така след двубоя в ДКС "В. Левски" великотърновките продължават непобедени, докато габровките имат две загуби.

Срещата тръгна добре за габровките, които поведоха с 0:2, а след това и с 1:4 и 2:6. Резултатът бе изравнен в 14 минута за 7:7 с гол на Зоя Стефанова. Именно тя през първата част завърши атаките и вкара важни попадения. Полувремето вървя гол след гол до 28-мата минута, след което етърки вкараха два и се оттеглиха за почивка при резултат 16:14 в своя полза. Началото на втората полувина "виолетовите" овладяха мача. В средата на сблъсъкът те вече водеха с осем гола и старши треньорът Йонка Генчева пусна в игра и момичетата от резервната скамейка. В последните минути габровките успяха да стопят разликата в резултата.

На великотърновчанките им предстои едномесечна пауза преди последните два мача за първенството с ХК "Шумен" и ХК "Хасково".

Полуфиналните плейофи са на 13 и 15 май с четвъртия в класирането ЦСКА, като ще се играе до 2 победи от 3 мача.

"Етър- 64": Александрова, Стоилова 2, Коцева 3, Богданова 1, Семерджиева 5, Зоя Стефанова 11, Дончева 4, /Николова, Иванова, Димитрова 1, Зорн. Стефанова 1, Косева, Цветанова/.