Четири медала за свищовски студенти по карате

Три пък получиха децата и юношите от града

С четири медала се завърнаха състезателите от карате клуб "Академик" Свищов от Национален турнир по киокушин карате.

В Шумен студентите от Стопанската академия мериха сили с представители от цялата страна и от Сърбия. При мъжете и жените битките са много тежки и оспорвани, а това прави постиженията в тази възрастова група изключително значими, сподялиха участниците.

Анатоли Лозанов заслужи шампионската титла при мъжете в категорията до 70 кг., след като победи убедително своите опоненти. Вице шампион в същата категория стана Емил Кръстев. Двамата съотборници се изправиха един срещу друг на финала на състезанието. Голям успех постигнаха и студентките. По време на полуфиналния кръг жребият срещна Искра Бонева и Цветелина Недкова. Цветелина спечели битката в редовното време на двубоя. Така Искра Бонева приключи участието си и спечели бронзов медал в категорията, а Цветелина Недкова се класира втора след финалния двубой.

При юношите от Свищов Александър Христов, в старша възраст, се завърна с бронзово отличие от категорията над 75 кг. Велислав Ангелов спечели 3-то място при момчетата до 12 г. Най-малката състезателка Ели Ангелова, в група момичета до 8 г. също спечели сребърен медал - 2-ро място.

Всички получиха след състезанието медали и грамоти.

Източник: Община Свищов