Шампиони! "Етър" се завърна в елита + Видео с феновете

Снимка: Sever.bg

След 14 години чакане "Етър" отново е там, където му е мястото - при най-добрите.

Отборът от Велико Търново победи днес "Несебър" с 1:0 пред пълните трибуни на стадион "Ивайло" и стана шампион на Източната "Б" група.

"Виолетовите" бяха подкрепени от близо 6 000 хиляди верни привърженици и не ги разочароваха. Победният гол бе дело на Тодор Колев в 68-та минута, след страхотна комбинация със Станкев.

Сред официалните гости на двубоя бяха министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков и кмета на Велико Търново Даниел Панов.

Още от първата минута "Етър" вдигна сериозно темпото и показа, че в този мач се интересува единствено от победата. Напрежението обаче си каза думата и домакините трудно успяваха да пробият морския бетон на "Несебър".

Все пак в 33-та минута Какалов бе намерен от Станкев и стреля в напречната греда, а Колев после не успя да направи добавка. Малко след това последва нова опасност пред вратата на гостите, но уви, топката остана вън.

На полувремето на терена се появиха футболистите старша възраст на "Етър" и бяха официално наградени за шампионската си титла в зоновата "А" група.

След почивката "Етър" излезе още по-мотивиран, а гостите трудно минаваха центъра. Особено напрегнато стана сред поредица спорни засади, вдигнати от страничния рефер.

Все пак голът на радостта и успокоението падна. В 68-та минута, в може би най-добрата атака на "виолетовите" в този мач, Колев подаде на Станкев, който нахлу в наказателното и хитро върна пак към Колев, а той от воле заби топката в мрежата.

До края на мача "Етър" не създаде чисто голово положение, но умело контролираше играта и заслужено победи.

След последния съдийски сигнал дойде и официалната церемония по награждаването. Златните медали бяха връчени от кмета на града Даниел Панов, а министър Нейков връчи купата на отбора.

Освен футболистите най-много аплодисменти получи и треньора на тима Цанко Цветанов, който благодари на публиката и сподели, че без нейната подкрепа тази виолетова мечта нямаше да се сбъдне.

"Етър" - "Несебър" 1:0

1:0 Колев (68)

"Етър": 1. Цветомир Цанков, Георги Гайдаров, Александър Томаш, Милчо Макенджиев, Венцислав Йорданов, Радослав Анев, Диян Димов, Мартин Станкев, Христо Господинов, Тодор Колев, Георги Какалов

"Несебър": Борислав Стоянов, Стефан Крачунов, Ивайло Димитров, Димитър Попов, Диян Тодоров, Стоян Кадифчин, Добрин Орловски, Христо Александров, Андриан Трифонов, Ивайло Соколов, Кирил Брестовички